Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget har till föremål för sin verksamhet, att direkt eller indirekt, äga, förvalta, utveckla, uthyra, sälja och investera i bolag, mark och fastigheter och bedriva därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 1 448 | 26 | |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -29 337 | -23 488 | -40 116 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -75 613 | 1 045 738 | -213 258 |
| Årets resultat (tkr) | -44 961 | 1 061 432 | -145 618 |
| Summa tillgångar (tkr) | 2 177 430 | 2 882 078 | 1 645 537 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 1 448 | 26 | |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -29 337 | -23 488 | -40 116 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -75 613 | 1 045 738 | -213 258 |
| Årets resultat (tkr) | -44 961 | 1 061 432 | -145 618 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 31 411 | 18 184 | 110 830 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 2 146 018 | 2 863 894 | 1 534 707 |
| Tillgångar (tkr) | 2 177 430 | 2 882 078 | 1 645 537 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 871 521 | 1 091 482 | 220 049 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 96 330 | 396 313 | |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 305 909 | 1 694 266 | 1 029 175 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 2 177 430 | 2 882 078 | 1 645 537 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 75 000 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -2026.0% | 0.0% | -154292.3% |
| Soliditet | 40.0% | 37.9% | 13.4% |
| Kassalikviditet | 164.3% | 169.0% | 149.1% |
Slättö Value Add i AB ingår i en koncern med 302 bolag. Moderbolag är Slättö VAI Partners AB och koncernmoderbolag är Brofund Group AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget har till föremål för sin verksamhet, att direkt eller indirekt, äga, förvalta, utveckla, uthyra, sälja och investera i bolag, mark och fastigheter och bedriva därmed förenlig verksamhet.